Zoek je een makkelijk recept voor iets lekkers voor op de een feestje, babyshower of gewoon omdat het kan? Dan heb ik hier twee hele lekkere recepten voor je die snel, simpel en goedkoop zijn. En daarnaast ook nog eens heeeeel erg lekker! Nomnom!
Voor een gezellige vriendinnenmiddag met high-tea en spa en een babyshower voor mijn zusje maakte ik mini kwarktaartjes en kaneelbroodjes. Low-budget, snel te maken en gegarandeerd een succes! Lees snel hoe makkelijk je ze zelf ook kunt maken!
Kaneelbroodjes
Benodigdheden: (voor zo’n 8 tot 10 stuks)
- 1 blik met croissantdeeg of 1 verpakking bevroren plakken bladerdeeg
- 50 gram margarine
- een paar eetlepels bruine of bastardsuiker
- een eetlepel kaneel
Hoe maakt ik het?
Verwarm de oven voor op ongeveer 180 graden.
Ontdooi de bevroren bladerdeegplakjes (als je deze hebt gekozen)
Strooi wat bloem op een een schoon aanrechtblad (zodat het deeg niet aan je aanrecht vastplakt), rol het deeg als een lange rol uit.
Smelt wat margarine en smeer het uit over het deeg.
Strooi er wat bruine (bastaard) suiker en kaneel over en rol hem weer terug op.
Snij hem daarna in plakken van ongeveer 1 cm breed.
Leg ze vervolgens op een ingevette bakplaat en bak ze in 10 minuten bruin in de oven.
Klaar is Kees! Was dat makkelijk of was dat makkelijk?
Tip: Zorg dat je geen honger hebt als je ze gaat bakken, want die overheerlijke kaneellucht in je huis in onweerstaanbaar! Je kunt ook ipv. suiker en kaneel er bijvoorbeeld Nutella tussen doen.
Mini kwarktaartjes
Benodigdheden: (voor zo’n 10 stuks – en extra schaaltjes met alleen kwark zonder bodem)
- Dr Oetker Kwarttaart Mix
- 60 gram margarine/boter
- 500 gram magere kwark
- 250 gram slagroom
- 400 ml water
- glazen schaaltjes (bijv. die van de crème brûlée, glaasjes of cupcakevormpjes)
- Topping naar keuze, bijvoorbeeld muisjes bij een babyshower
Hoe maakt ik het?
Je volgt de instructies op de verpakking van de kwarktaart maar in plaats van de taart in een normale bakvorm te maken maak je ze in kleine glazen schaaltjes. Ik heb er een heleboel van de crème brûlée toetjes uit de supermarkt. (wie wat bewaart die heeft wat). In ieder schaaltje maak je dus een klein kwarktaartje. Je kunt ze ook in een glaasje maken.
Tip: Op het eind heb je misschien wat kwark over, dit kun je in schaaltjes stoppen en als toetje bewaren.
Als topping kun je er bijvoorbeeld roze hartjes en parelballetjes op gooien bij een babyshower voor een meisje. Maar muisjes zijn dan natuurlijk ook erg toepasselijk!
Let op, de taartjes moeten minimaal 2 uur in de koelkast, dus maak ze niet te last minute.
Deze twee recepten zijn hier een groot succes geweest en daarom wilde ik ze graag met jullie delen! Laat je even weten als je ze zelf gemaakt hebt? Eet smakelijk!
yummie! Vooral kaneelbroodjes wil ik nog een keer maken.
Zeker doen! Is zo gepiept en super lekker!